Według hinduskiej legendy bóg Śiwa rozrzucił siedem magicznych kamieni w siedem stron świata. Był to prezent dla ludzi. Bowiem z tych miejsc miała emanować niesamowita energia służąca ludzkości. Kamienie spadły w Delhi, Delfach, Jerozolimie, Krakowie, Mekce, Rzymie i Velehradzie.

 

Każdy kamień był przyporządkowany jednej planecie. I tak Kraków znajduje się pod patronatem Jowisza. Jako ciekawostkę podam, iż Wawel został zbudowany na ruinach romańskiego kościoła św. Gereona, z kolei zaś ten stanął w miejscu pogańskiej świątyni słowiańskiej i celtyckiego miejsca kultu. Tak naprawdę cała Ziemia pokryta jest siecią linii geomantycznych. Ale niektóre są wyjątkowe. Jak te na Wawelu, gdzie krzyżuje się aż 7 linii. Miejsce to nazywane jest czakramem.

Ale wcale nie musimy jechać do Krakowa, czy jeszcze dalej. Jeden z takich mniejszych energetycznych czakramów znajduje się zaledwie 30 km od Opola, w Zagwiździu.

Zagwiździe to niewielka wieś, leżąca w powiecie opolskim, w gminie Murów. Wieś kojarzy się z dawną hutą żelaza i Fryderykiem II Wielkim, ale o nich będzie innym razem.

 

Ogród botaniczny

Dzisiaj zapraszam wszystkich chętnych do niezwykłego ogrodu botanicznego, który znajduje się na terenie plebanii. Wejść do niego można o każdej porze roku. Już samo przekroczenie bramy ogrodu powoduje ściszenie głosu. Niesamowitej atmosfery dopełniają prześlicznie kwitnące okazy różnego kwiecia oraz świergot ptaszków. W ogrodzie czujemy się, jakbyśmy cofnęli się o kilka lat, a nawet wieków. Wrażenia nieziemskie.

 

Historia ogrodu rozpoczyna się w latach 20. ubiegłego wieku, kiedy to ówczesny proboszcz parafii, ks. Franciszek Ogórek, po wybudowaniu kościoła w Zagwiździu postanawia też założyć ogród. Piaszczysty teren wykluczał zrobienie ładnego trawnika. Postanowiono więc wybudować strumyk, fontanny oraz stawek ze złotymi rybkami. Z środkowej części ogrodu zbudowano drewnianą pergolę. Na końcu ogrodu stoi altanka. Alejki zostały obsadzone przeróżnymi gatunkami kwiatów i krzewów, w tym roślinność alpejska. Zwłaszcza pięknie prezentują się kwitnące w maju różaneczniki i magnolie. Patronem ogrodu jest św. Roch, którego figurę znajdziemy na niewielkim wzgórzu. Ten uroczy ogród, z przepięknie wijącymi się alejkami oraz ławeczkami zachęca do spacerów, odpoczynku lub medytacji.

Ogród w 2007 roku w akcji „Opolskie kwitnące” uzyskał tytuł najpiękniejszego obiektu rekreacyjnego.

 

Ogród wiosną 2020:

 

Ogród jesienią 20019:

 

 

 

Czakram mocy

Na końcu ogrodu, w otoczeniu buków, znajduje się kamienny krąg z XVIII wieku. Tajemnicza płyta jest czakramem, mającym niezwykłą moc. Osoby przebywające w pobliżu czakramu doznają pozytywnej energii, która ma zbawienne skutki dla zdrowia. Ponoć przebywanie w tym miejscu czyni ludzi szczęśliwszymi, a na pewno spokojniejszymi. Jeśli ktoś ma trudny problem do rozwiązania, powinien przyjechać w to miejsce. Po krótkim czasie, rozwiązanie samo przyjdzie do głowy. Należy tylko w ciszy przebywać blisko czakramu. A jego energia będzie nam sprzyjać, niezależnie czy w to wierzymy, czy też nie. Miejsce to było również chętnie odwiedzane przez króla pruskiego Fryderyka II Wielkiego.

 

 








Autor:
Data:
sobota, 6 czerwca, 2020 at 12:43
Kategoria:
Przyroda
Komentarze:
Możesz zostawic odpowiedz
RSS:
Możesz sledzic komentarze tego postu poprzez Kanal RSS
  1. Małgorzata Helena Says:

    Byłam tam dzisiaj. Na jego miejscu stoi teraz matka boska…

  2. Jaro Says:

    Z tego artykułu dowiedziałem się o czakramie , który w ubiegłym roku został zasłonięty figurą , piękna ozdobna płyta … znikła … co będzie dalej ?

  3. Mariola Says:

    Dziękuję za komentarz. Niestety nie wiem, co dalej będzie z tą płytą. Szkoda, aby popadła w zapomnienie. Jak będę wiedziała coś więcej, poinformuję na blogu.

  4. rk Says:

    Juz kamienia czakramu nie ma bo przyszedl nowy ksiadz i mu sie to nie podobalo

  5. Adriana Says:

    Byliśmy. Niestety … kamień usunięty .
    Szkoda , że usuwa się historię. Nowy ksiądz powinien się wstydzić.

  6. Mariola Says:

    Tak słyszałam. Też jest mi przykro. Mam tylko nadzieję, że to chwilowa sytuacja i kamień wróci na swoje miejsce. Pozdrawiam Mariola Nagoda

Dodaj komentarz