Kochani, miło mi poinformować, iż wzięłam udział w Opolskim Festiwalu Podróżniczym. Jest to pierwsza tego typu impreza w Opolu, poświęcona podróżom. Na pokaz prelekcji zostali zaproszeni znani bądź mniej znani podróżnicy. Tematem naszej prezentacji (przygotowałam ją wspólnie z koleżanką) była „Opolszczyzna jakiej nie znacie”.

00 Start

Odzew publiczności był ogromny, przerósł on nasze najśmielsze oczekiwania. Sala była zapełniona po brzegi, zabrakło miejsc siedzących, a i tych stojących też prawie nie było. Ludzie stali nawet na schodach. Do tej pory jesteśmy pod wrażeniem zainteresowania.

Nasza prelekcja dotyczyła miejsc nieznanych, mało dostępnych a często zapomnianych. Dokładnie takich, o których piszę tu na blogu. Pokazałyśmy naszą piękną Ziemię Opolską z innej strony, tej niekomercyjnej. Nie chciałyśmy mówić o pałacu w Mosznej ani o zamku w Brzegu czy też Kalwarii na Górze Św. Anny bo prawie każdy zna te miejsca. Opowiedziałyśmy natomiast o ogromnych kaktusach, opolskim „Biskupinie” i „Grand Canyonie”, zapadłych zamkach i tunelach, o obozach pracy, o zabytkach techniki. Były także opolskie piramidy i wydmy. A na koniec krótka opowieść o zaginionej wiosce.

Oprócz plakatu na pamiątkę mam również notatkę z naszej gazety Nowa Trybuna Opolska:

NTO

W Kubryku 2

Opolszczyzna jakiej nie znacie- w Kubryku 3

W Tawernie Kubryk podczas naszej prelekcji, fot. M.Starzec.

W Kubryku z Dziewczynami 1

A to moje kochane dziewczyny,  które nas dzielnie wspierały. Od lewej: Joanna, ja, Tereska B., Gosia (współautorka prezentacji) i moja siostra – również Teresa.

 

Opracowała

 Mariola Nagoda (Opolanka z pasją)

 
Autor:
Data:
czwartek, 2 kwietnia, 2015 at 11:00
Kategoria:
Inne, Przyroda, Urbex, martyrologia, cmentarze, pomniki, militaria, zabytki techniki, Zamki, pałace, dwory, architektura sakralna, cuda, diabły
Komentarze:
Możesz zostawic odpowiedz
RSS:
Możesz sledzic komentarze tego postu poprzez Kanal RSS

Dodaj komentarz