Nie, to nie żart. Na cmentarzu w Naroku stoi kapliczka, na dachu, której znajdują się… nożyczki. Kapliczka stoi na niewielkim wzniesieniu w starej części cmentarza.

Narok- kapliczka z nożyczkami 1Kapliczka w starej części cmentarza. Obok płyta nagrobna pewnego leśniczego. O nim będzie w innym poście.

Narok- kapliczka z nożyczkami 2

Stara kapliczka.

Wiąże się z nią przerażająca legenda. Na początku XIX wieku we wsi urodziło się dziecko, które miało na plecach znamię w kształcie nożyczek. W dodatku niemowlę miało zęby i potrafiło wypowiadać parę słów. Wkrótce jednak umarło. Pochowano je na pobliskim cmentarzu. W miejscu, gdzie zostało pochowane, nocami działy się dziwne rzeczy. Można było w ciemności, nad grobem, zobaczyć dwoje płonących oczu dziecka. Mało tego. Wszyscy, którzy to widzieli, wkrótce umierali. Blady strach padł na wioskę.

Narok- kapliczka z nożyczkami 3

Jedna z wnęk kapliczki ze świątkiem.

Postanowiono odkopać grób. Okazało się, że ciało zmarłego niemowlęcia w ogóle nie uległo rozkładowi, a widoczne na plecach nożyczki jeszcze bardziej się powiększyły. Aby niemowlę więcej nie straszyło, wybudowano kapliczkę. A na pamiątkę tamtych tragicznych wydarzeń do dachu kapliczki przytwierdzono nożyczki. Od tamtej pory mieszkańcy mogli spać spokojnie.

Narok- kapliczka z nożyczkami 5

Kapliczka z nożyczkami na dachu.

Narok- kapliczka z nożyczkami 6

Przerażające nożyczki w zbliżeniu.

 

Opracowała

 Mariola Nagoda (Opolanka z pasją)

 
Autor:
Data:
wtorek, 5 stycznia, 2016 at 22:07
Kategoria:
Zamki, pałace, dwory, architektura sakralna, cuda, diabły
Komentarze:
Możesz zostawic odpowiedz
RSS:
Możesz sledzic komentarze tego postu poprzez Kanal RSS
  1. Piotr Says:

    Witam .
    Chciałbym z tego miejsca ślicznie Pani podziękować za trud włożony w to aby przybliżyć ludziom historie tych wszystkich niezwykłych , tajemniczych i wartościowych miejsc.
    Bardzo się cieszę że udało mi się trafić na Pani stronę .
    Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam serdecznie .

Dodaj komentarz